tel. +48 (12) 659-14-42


Multidrop - maszyna do produkcji ciastek z zastosowaniem silnika krokowego i sterownika PLC.

Maszyna multidrop

Foto. 1. Widok maszyny multidrop.


Dla jednego z klientów został opracowany układ sterowania Multidropa - maszyny produkującej ciastka. Maszyny tego typu zyskują bardzo duża popularność, potrafią zastąpić kilkunastu pracowników - a co za tym idzie bardzo szybko następuje zwrot kosztów poniesionych na zakup maszyny.

W skład systemu sterowania maszyną weszły:

Falowniki sterowane przez sterownik PLC za pomocą panela dotykowego, na życzenie klienta sterowanie może odbywać się za pomocą protokołu Modbus RTU. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku zastosowania większej liczby napędów. Sterownik PLC komunikuje się za pomocą protokołu poprzez RS232 z panelem dotykowym.

Sterownik PLC pozycjonuje taśmę z tacką na ciastka dzięki silnikowi krokowemu. Sterowanie silnikiem krokowym odbywa się poprzez wbudowane funkcje do pozycjonowania. Sterowanie odbywa sie w trybie krok/kierunek. Konfiguracja ogranicza sie do ustalenia parametrów pozycji, a następnie na wywołaniu odpowiednich funkcji.Konfiguracja receptury - multidrop, panel hmi

Foto. 2. Konfiguracja parametrów receptury.
Podgląd receptury - multidrop, panel hmi

Foto. 3. Podgląd parametrów receptury.


Ustawienia - multidrop, panel hmi

Foto. 4. Konfiguracja ustawień.

Panel operatorski HMI, umożliwia wizualizację procesu produkcyjnego. Dodatkowo użytkownik ma możliwość wyboru, gotowych, zapisanych w panelu receptur na żądane ciastko. Jeśli zaistnieje potrzeba może w czasie pracy zmodyfikować recepturę lub dodać nową. Opcjonalnie możliwie jest dodanie zdalnego dostępu do maszyny, umożliwić to może np. podgląd aktualnego stanu produkcji przez zarząd bądź działy kontroli.

Zakres prac obejmował:


Zobacz nasze pozostałe wdrożenia z zakresu automatyki przemysłowej:

Początek ..
ikona-google
ikona-youtubee